15 september 2022, 10:00 -
29 oktoober 2022, 14:00

Lena Revenko isikunäitus «Juudi piraat, Sacheri kook ja Etioopia kuninganna»

Saare Maakonna Keskraamatukogu
Tasuta
Kunst
Kunst/Näitus

Lena Revenko isikunäitus

«Juudi piraat, Sacheri kook ja Etioopia         kuninganna»

Lena Revenko sündis 1976. aastal Minskis Valgevenes ja kolis 14-aastaselt koos perega tagasi Iisraeli, kus ta elab Herzliyyas ning tegutseb kunstniku ja graafilise disainerina. Eesti publikule on tema looming tuntud nii Tallinna Illustratsioonitriennaalilt kui 2018. aastal toimunud näituselt «Jänesed, rebased ja teised inimesed», kus ta osales koos Iisraeli kunstniku Irena Aizeniga.

Kunstnik ammutab inspiratsiooni erinevatest traditsioonidest: lasteraamatuillustratsioonidest, vanadest pärsia miniatuuridest, hiina maalikunstist, jaapani mangadest jne.

Tulevane illustraator hakkas laste kunstikoolis käima 6-aastaselt. Selleks ajaks oli tema sahtlisse kogunenud juba terve hulk joonistusi, sest lahutatud vanemate lapsena veetis Lena palju aega üksinda ja igavuse peletamiseks hakkas ta joonistama, saateks muinasjutud heliplaatidelt. 18-aastaselt astus ta kohustuslikku sõjaväeteenistusse, kus veetis kaks aastat graafilise disainerina, luues arvutimänge, mille abil lapsi julgustati araabia keelt õppima. Seejärel õppis ta Bezaleli Kunsti- ja Disainiakadeemias Jeruusalemmas, mille lõpetas bakalaureusekraadiga visuaalkommunikatsiooni ja illustratsiooni alal.

Saare Maakonna Keskraamatukogu
Kontaktisik:
Liilia Kõiv
liilia.koiv@saare.ee
Telefon:
Koduleht:

Lena Revenko isikunäitus

«Juudi piraat, Sacheri kook ja Etioopia         kuninganna»