01 detsember 2021, 11:00 -

Kunst
Kunst/Näitus
Teater

4. juulil 2019 sai Adolf Šapiro 80-aastaseks. Juubeli puhul koostas Tallinna Linnateater Adolf Šapirost näituse meenutuskildudega tema unustamatutest lavastustest, mis erinevates Eesti teatrites publiku ette on jõudnud.

Nüüd on näitus jõudnud Kuressaarde.

Lavastaja Adolf Šapiro on Eesti teatri üks armastatuim ja hinnatuim külalislavastaja. Tema käe all on lavale jõudnud nii möödunud kui praeguse sajandi silmapaistvaimateks teatrisündmusteks saanud lavastused, millest igaüks on kindlustanud koha eesti teatriloos. Lisaks kiitvatele arvustustele ning rahulolevale publikule meenutavad Šapiro prooviprotsesse hea sõnaga ka eesti näitlejad.

Eestisse lavastama kutsus Šapirot toonane Noorsooteatri peanäitejuht Voldemar Panso. Esimene lavastus sündis siin 1971. aastal, kui teatri etteotsa oli nimetatud Mikk Mikiver. Materjaliks oli Tšehhovi „Kirsiaed“. Seitsmekümnendatel ja kaheksakümnendatel järgnesid tööd teistes teatrites – Tšehhovi „Kolm õde“ Draamateatris, Albee „Kes kardab Virginia Woolfi?“ Endlas ja Tolstoi „Elav laip“ taas Draamateatris – ning alates üheksakümnendate teisest poolest, mil endine Noorsooteater oli juba hakanud tegutsema Tallinna Linnateatri nime all ja teatrit juhtima tulnud Elmo Nüganen, on Adolf Šapiro olnud siin oodatud. Elmo Nüganeniga on sidunud teda ka koostöö Moskva teatris Et Cetera, kus Šapiro tõi 2007. aastal välja Bradbury ulmepõnevikul põhineva „451 kraadi Fahrenheiti“, milles Elmo Nüganen mängib peaosa.

Näitust on võimalik näha teatri kassa lahtiolekuaegadel jaanuari lõpuni.

Kuressaare Teater
teater@kuressaareteater.ee

Nüüd on näitus jõudnud Kuressaarde.

Näitust on võimalik näha teatri kassa lahtiolekuaegadel jaanuari lõpuni.